| Nelutzu222 a întrebat:

Salutaree, am si eu o intrebare pentru cunoscatori, cu ce pot lipi grila parbriz de la filtru de polen la ford focus din 2002, ca siliconul nu a prea tinut si-am vazut ca ploua in masina? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Siliconul, nici cel de parbriz, nu prinde pe plastic. Cauta un Bison plastic. E rezistent la apa si temperatura. Da cu smirghel suprafata sa fie mai aspra si pune un petic din plastic pe crapatura.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Eu am lipit cu silicon transparent si tine de 6 luni.
Silicon de calitate, pistol de aplicat silicon si trebuie sa tina.
Poti sa incerci si cu adeziv de parbriz.
Este un tot fel de silicon dar negru.