| anonimbuc21 a întrebat:

Salutt
Dețin un Opel h 1.7 cdti cu clima automata și compresor fără bobina
Am observat ca face figuri la mufa și nu face mereu contact
Se poate înlocui cu orice alta mufa?
Am încercat sa pun 2 fire sa încerc sa vad dacă asa reușesc. Nu a mers
Merge orice mufa mama tata? Și cum pot face sa pornesc compresorul cu alte fire

1 răspuns:
| andreidmbm a răspuns:

S-ar putea sa fie cu releu integrat, si atunci, cel mai probabil, vei avea nevoie de aceeasi piesa. Iti recomand sa te folosesti de site-ul https://www.pieseauto.ro/, faci o solicitare de pret pentru piesa respectiva, iar in 1-2 zile vei primi oferte de pret de la distribuitorii de pe site, in mare parte de la cei cu dezmembrari auto. Asa ca o sa o poti comanda la cel mai mic pret posibil.