| Caddyi a întrebat:

Se baga ulei de servo rosu in motorina? Si daca DA, de cate ori pe an?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu conteaza culoarea, important e sa fie ulei de servodirectie. Se schimba atunci cand volanul se misca mai greu decat ar fi obisnuit in mod normal. Daca l-ai schimba in fiecare an pierzi bani de pomana. Se schimba la 10 ani sau la 13 ani depinde de masina si sistemul directiei care il are.

| mgtow a răspuns:

In motorina niciodata, doar la servodirectie se baga.

| mihai69 a răspuns:

Dacă vrei să înfunzi filtrele, distrugi catalizatorul etc. DA. Altfel, sub nicio formă!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

In niciun caz ulei de servo ca infunzi motorul si filtrele. Iar daca folosesti combustibil de la peco si nu luat pe sub mana nu iti trebuie niciun fel de ulei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista persoane care pun ulei in motorina dar ulei normal sau 2T nu de servo.
Cica ar unge mai bine injectoarele si pompa.
Se pune cam 0.3 l la un plin de 60 de l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masina din imagine a mers numai cu ulei de transformator, ulei atf de servo uzat, ulei alimentar uzat.
In poza tocmai a facut plinul de la alimentara cu ulei de rapita.
Acum depinde si de masina.

http://i19.photobucket.com/albums/b175/thebenzbar/123random/IMG_4601.jpg

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Cine te-a indrumat sa faci o astfel de tampenie? Bolnavi da, multi!