| Florin_Rauta_1979 a întrebat:

Stie cineva cat ajunge sa inmatriculam un Mercedes Sprinter de Anglia si ce acte trebuiesc

1 răspuns:
| LadyLilith a răspuns:

Http://www.taxadetimbru.com/

Aici poti calcula cat costa taxa verde. La primaria unde apartii trebuie sa platesti impozitul pentru masina. Cat impozit platesti, depinde de capacitatea cilinidrica a autovehiculului. Pana la 1.6 platesti mai putin, daca ai o masina cu capacitate cilindrica mai mare, poti plati si 1000 lei.

https://www.rcalatineacasa.ro/......nline.html

Aici iti poti calcula asigurarea si poti si comanda online.

Numarul de inmatriculare costa 70-80 lei, depinde daca ai nevoie de numar preferential.

Iar la R.A.R. platesti in jur 600 lei.

Prima data trebuie sa te duci sa-ti platesti taxa verde, la R.A.R., sa-ti platesti impozitul, asigurarea si numai dupa aia poti sa te duci la politie sa fie inmatriculata masina.