| Lupascu_Radu_1997 a întrebat:

Stie cineva daca la motocicletele aprilia rs 125 din 1996, se poate scoate power valve pentru consum mai mic si a ramane fara, si cam care este consum cu power walve si fara

Răspuns Câştigător
| Campers a răspuns:

Eu am o cagiva 125. la a mea se poate scoate, pur si simplu deconectand motorasul care actioneaza powervalva. is convins ca tot asa se poate face si la RS. Totusi, diferenta de consum nu e foarte mare(poate 1-2 litri?) si nu merita per total, pentru ca daca vrei sa mergi econom mergi sub pv si cu asta basta ..ai si + de putere cand ai nevoie!

1 răspuns:
| ombladon a răspuns:

Nu se poate scoate