| andrei995 a întrebat:

Stiti cumva daca, blow off valve, ca nu stiu cums a ii zic in romana, afecteaza cu ceza consumul masini. Daca nu stiti ce este blow off valve, este o valva care scoada sunetul ala gen"pfssss" cand scazi turatiile motorului. un axemplu ar fi aici:http://www.youtube.com/......ttp?/watch

1 răspuns:
| Samyr1 a răspuns:

Din cate am inteles. pe traseul de admisie intre intercooler si admisia motorului... daca il pui in apropierea intercoolerului cred ca se aude mai tare, fiindca e mai jos, daca il pui mai sus spre admisie se vede frumos in compartimentul motorului