| oooooooo123 a întrebat:

Stiti cumva daca iau permisul pentru categoria A1 si imi cumpar o motocicleta cu motor de 125cmc(aprilia rs 125 160+km/h), politia imi va pune limitator de viteza pe ea? Am 16 ani

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă are 125cc, se încadrează la A1.
Nu stă nici dracu să-ți testeze ție viteza maximă.

| OldSoul a răspuns:

Probabil are ea limitator deja, depinde ce cumperi. Politia sigur nu iti va pune, nu e treaba lor. Oricum pentru binele tau respecta legislatia, poate vei vrea sa (apuci sa )iei si categoria B.

| MariusF23 a răspuns:

Nu iti pune nimeni niciun limitator. Trebuie sa se incadreze la 125cmc si 11kW maxim.