| AndreiTudose a întrebat:

Un sistem pentru deschiderea farurilor din telecomanda pentru un seat alhambra din 2001 unde pot gasi?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva, cel putin nu gasesti fix cu aceasta intrebuintare, insa poti sa iti construiesti tu unul.

Daca vrei sa il construiesti singur ai nevoie de o telecomanda cu cel putin un canal liber ( cum ar fi telecomenzile de la inchidere centralizata/alarma, acele care mai au inca un buton pentru deschiderea portbagajului) pe care il poti folosi pentru a activa si dezactiva farurile, desigur poti cumpara si un modul separat cu telecomanda.
De aici e putin mai complicat, ai nevoie de un releu, de la care sa faci conexiune intre modulul telecomenzi, baterie si respectiv faruri (blocul de lumini), aici trebuie sa consulti un electrician care sa iti spuna ce fel de releu ai nevoie si sa iti faca legatura intre ele.
Cert e ca trebuie sa identifici firele de la blocul de lumini pe care se face alimentarea la faruri, sa tragi un cablu de la baterie pe care sa montezi o siguranta, si sa montezi releul sa faca legatura intre acestea si modulul de la telecomanda.