| marius577 a întrebat:

Unde se situeaza frana, acceleratia si ambreajul intr-o masina?
Ma refer care e ambreajul, acceleratia si frana dintre cele 3? Care e in dreapta, stanga, centru?

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

In stanga este ambreiajul, la mijloc frana si in dreapta acceleratia la masinile cu cutie normala, in dreapta acceleratia si in stanga frana la masinile cu cutie automata.

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ambreaj, frana, acceleratie de la stanga la dreapta la cele cu cutie manuala, la automate in dreapta acceleratia si in stanga frana de obicei dar exista si la Maybach invers, frana dreapta

| MaxiValau a răspuns:

@TeenWolf: Te dai mare destept, dar se vede ca ori nu prea dai pe la scoala, ori faci romana cu femeia de serviciu.

| aleks7up a răspuns:

Dreapta- Acelelatia
Mijloc- Frana
Stanga- Ambreajul
winking e la mintea cocosului laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frana e in mijloc, acceleratia e pe dreapta si ambreajul pe stanga(stand dinspre volan).Si mai este si frana de mana.happy

| TeenWolf a răspuns:

Citi ani ai? 8straight face acceleratiea e cea din dreapta frina din centru si ambreajul din stinga.
Ps am 14 ani...