| codyy a întrebat:

Va salut! am si eu o problema cu scuterul meu Piaggio zip 49 cc, nu se alimenteaza deloc cu benzina (Nu baga benzina in carburator). Mentionez ca Vaucumul (pompa de benzina) este noua! Deci am bagat cele doua furtunele din vaucum in carburator! cel de la ulei si pe el! dar imi mai raman doua intrari pentru furtune si nu stiu ce sunt cu ele daca ma puteti ajuta ii voi face poza la carburator!

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu sunt toate stuturile pentreu intrari.Sunt si unele pe care vine o bucatica de furtun-2 cm-pentru a se scurge surplusul de benzina.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Cody, uite ti-am atasat aici o poza cu modul in care vin montate furtunasele :
1. furtunasul de sub pompa de benzina in stutul ce se afla deasupra racordului cauciucat ce face legatura intre carburator si cilindru
2. Al doi-lea furtunas cel de pe laterala pompei de benzina (pe care iti vine benzina ) in partea opusa deasupra racordului ce face legatura dinre filtrul de aer si carburator. Ti-am atasat si un link! Bafta Cody!
...wtopic.php
Uite si pompa de benzina :
www.smotol.it/Prodotti/tabid/63/ProdI
D/1470/language/it-IT/Default.aspx
Ti-am atasat si pompa ca sa intelegi mai bine!

| XxAnonimuXx a răspuns:

Du-te la cineva care repara asa ceva sfatul meu