| aimullah123 a întrebat:

Vi se intampla si voua sa vi se inegreasca jantele de la roti? De ce se intampla asta? Se pune pe ele un praf negru

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Luna de luna speli masina la jet cu presiune, freci cu un burete si solutie de jante apoi raman impecabile. Daca lasi asa prinde multa negreala si mai greu de curatat va fi

suntserios
| suntserios a răspuns:

E ferodoul de la plăcuțele de frână

| sierra1 a răspuns:

Ferodo-ul bată-l vina

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ala este praf de ferodo, din placutele de frana. Mi se intampla in special vara, cand pun jantele argintii, si franez de la viteze mai mari.
Nici macar cu jetul nu reusesc sa le curat, am un spray de curatat jante, pulverizez din ala, las 2 minute, apoi frec cu o perie printre spite, iar la final dau iar cu jetul.
Nici spuma activa nu e in stare sa dizolve praful ala.

| Panamax a răspuns:

Cumpara-ti placute ceramice si ai terminat cu negreala.

| Tehno21 a răspuns:

Deoarece folosesti masina. Daca nu ai folosio nu s.ar murdarea