| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o bicicleta, dar sunt mai corpolent. Ce greutate maxima este acceptata pentru bicicleta? Exista astfel de restrictii?

3 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Daca e un bike bun (in nici intr-un caz dhs, first bike)
rezista peste 100 kg garantat de producator

| marioBARCELONA a răspuns:

Da.Mergi la un magazin specializat, vanzatorii te vor ajuta.Sau intra pe net si vezi ca se dau astfel de informatii la anumite modele de biciclete. Poti incerca si pe eBay.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de marca de bicicleta si de cauciucuri, dar am vazut in fata blocului multi biciclisti, unii sunt chiar corpolenti, cca 130 de kg, merge, o bicicleta inalta cu cauciucuri mai grosutze este ok, cred ca si pe cele normale merge.