| anonim_4396 a întrebat:

Am fruntea de 5 cm latime. Ar trebui sa-mi fac breton? Si daca da, de care?

10 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Nu conteaza cat de lata ti-e fruntea, depinde de frizura sa acoperi acest detaliu.

http://www.ileen.ro/social/articol/775/Coafuri-pentru-fruntea-lata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Breton pe-o parte.
De genu:
http://victoriaborodin.files.wordpress.com/......12_121.jpg

| OnuOnulică a răspuns:

Breton normal.

| Husky2000 a răspuns:

Si eu am fruntea destul de mare si nu am breton asa ca nu este neaparat sa iti faci si tu.

| nikonikmikutzanik a răspuns:

Eu una iti zic sa iti lasi parul asa..si eu am fruntea de 5 cm si am avut breton.dar din cauza lui imi ieseau cosuri, sper sa te ajute! :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu iti fa breton.Nu are rost ai o frunte frumoasa. Eu nu mai ai rabdare sa imi creasca dar imi place. Te poti duce la un salon sau sa ceri parerile altora fata de cum ti-ar sta.
Lasa-ti parul mai liber ca sa zpun asa:http://soundgrammar.blogspot.ro/2012/12/angelina-jolie-hairstyles.html
Cat as vrea eu sa am parul asa...
Apropo bretonul te va face intotdeauna sa arati mai tanara.

| cappytempo a răspuns:

Breton de 5 cm, care cand e drept e cat fruntea.Dar poti sa-l faci si cu placa tip semiluna.

| Rakanishuu a răspuns:

Daca vrei breton sa iti faci breton. Eu zic sa ti-l faci pe o parte numai, in scari.

| 8mariastar a răspuns:

Nu neaparat daca vrei tu
ALEGE BRETONUL IN FUNCTIE DE FORMA FETEI:

• Patrata - Un breton lung, cu gherute iti va rotunji fata. Adauga si cateva scari care sa iti incadreze fata, pentru a indulci trasaturile.

• Ovala - Esti foarte norocoasa, poti opta pentru orice tip de breton, orice lungime, forma si greutate. Poti experimenta cu orice tunsoare.

• Inima - Ai nevoie de un breton care sa indulceasca linia dura a barbiei. Alege un breton drept, gros si bont, pentru a proportiona forma fetei.

• Rotunda - Trebuie sa lungesti putin linia fetei, si un breton filat intr-o parte sau unul foarte scurt, cu gherute, poate face asta cu succes. Evita bretonul lung care nu face altceva decat sa rotunjeasca si mai mult forma fetei.

• Diamant - Trebuie sa pacalesti liniile dure ale fetei, frunte si barbia ascutita si latimea pometilor. Alege un breton intr-o parte, dar tuns intr-o linie cat mai rotunda, care sa indulceasa trasaturile.

TIPUL DE PAR

• Daca ai firul de par subtire atunci un breton tuns intr-o parte poate sa dea impresia unui volum mai mare. Este bine sa te feresti de bretonul filat sau cu gherute, care ofera un aspect si mai rar parului.

• Daca ai firul de par gros este recomandat sa alegi un breton filat. Un breton drept poate fi greu de intretinut in cazul unui par cu fir gros si incapatanat.

• Daca ai parul ondulat un breton filat intr-o parte poate fi o idee excelenta. Trebuie sa il mentii cat mai lung si sa il coafezi cu atentie, pentru a nu se strange si a-si pierde forma.

• Daca ai parul cret, tot un breton intr-o parte este cea mai buna solutie. Trebuie sa-l coafezi cu o perie cilindrica in timpul uscari, intorcandu-l usor spre interior. Nu folosi placa de intins parul, deoarece vei creea un contrast inestetic intre breton si restul parului.

Truc!

Tunsorile cu breton iti ofera un aer jucaus si tineresc. De aceea, pentru a accentua acest look, achizitioneaza-ti accesorii moderne, in ton cu o astfel de tunsoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si nu e normal straight face? Daca iti sta bine fara breton de ce sa-ti faci? nu oricui ii sta bine cu fata acoperita total