| QueenE a întrebat:

Cum se pune parul pe moate, si ce hartie ar trebui sa folosesc?!
FUNDA:*

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! am ras cu pofta la intrebarea asta pentru ca mi-am adus aminte de tineretele melelaughing asa imi puneam si eu parul inainte, dar sa stii ca si acum mai folosesc ca bigudiurile sunt destul de scumpe in comparatie cu bugetul meu...pai hartie eu folosesc ziar, pai asa cum il pui pe bigudiuri, asa il pui si pe moatetongue succes:*

2 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Hârtie igienică.

| trăncănici a răspuns:

Taie un tricou curat în şuviţe de 4 cm lăţime pe lungime de 10-13cm,în funcţie de mărimea onduleului dorit.Aplică în mijlocul şuviţei de tricot hîrtie curată,dar absorbantă a umezelii,nu hîrtie igienică,dacă nu vrei să-ţi rămînă pe păr(îţi dai seama ce imagine frumoasă ai avea!).Hîrtia trebuie să fie mai groasă şi un pic şifonată înainte de a o înşuruba pe suport,ca să treacă aer prin ea şi să se evapore apa absorbită! Spală-ţi părul,nu folosi balsam, că-ţi strică munca. Şterge părul pînă aproape de uscare cu un prosop. Piaptănă şuviţa de păr înainte de rulare pe "moaţă", exact ca şi pe bigudiu.Rulezi pînă unde doreşti,apoi înnozi,ca pe şireturi! Poţi să dai şi cu fixativ înainte de rulare,dar ai grijă că unele produse cînd se usucă,astupă strălucirea părului şi la o simplă scuturare de cap,cade o "mătreaţă"! După coafare,fereşte-l de abur,apă, că se lasă imediat! Succes! Să-ţi pui la avatar poza cu noua coafură pe moaţe, că vreau să văd şi eu!