| MikyMilk a întrebat:

Cum pot sa-mi deschid culoarea parului fara sa-l afectez?

7 răspunsuri:
| nestiy a răspuns:

Daca stai mult in soare ti se face blond. Dar nu te astepta sa-l ai super blond, se deschide putin la culoare. Patesc asta mereu. Singura solutie e sa l dai cu bleach. Dar mergi la salon.

| Cotofrea_Daniela_1983 a răspuns:

Il poti deschide daca al inmoi in apa oxigenata.

| Daniel9988 a răspuns:

Cu apa oxigenata, dar nu il deschide definitiv.Va trebui sa te dai constant ca sa se mentina asa. Uite cam cum functioneaza:
de la brunet--->la saten inchis
de la saten---->la blond inchis
de la blond--->la blond cenusiu

Bula
| Bula a răspuns:

Poti deschide culoarea (spre nuante de blond) spalandu-ti capul cu solutie de apa oxigenata 10% sau cu ceai de musetel.

Cu cat speli mai des /indelungat, cu atat nuanta rezultata va fi mai deschisa).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea incerca decolorarea cu miere : http://lifepassionandbeauty.blogspot.ro/......ui-cu.html

| Floristean_Dan_1974 a răspuns:

Cu apă oxigenata

| LaviniAndreea16 a răspuns:

Buna!
Sincera sa fiu, nu cred ca ai putea sa-l deschizi in niciun mod fara sa-l afectezi. Sunt metode care usuca parul destul de tare precum apa oxigenata, lamaia, sarea de lamaie cu bicarbonat, chiar si rivanol sau vopsea de oua.
Dar mai bine, il vopsești