| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa=-mi albesc dintii in mod natural? Sau cumva sa nu dauneze smaltului si gingiilor.

34 răspunsuri:
| medana a răspuns:

Pai dintii ca sa iti fie albi inai trebuie sa ii periez pe zi ce trece doar o singura data daca speli de mai multe ori nu o sa mai ai smalt deci... eu fac asa MA SPAL CU :bicarbonat si cu pasta de dinti imi pun pasta si dupa aia bicarbonatu ii bun asa dar sa te speli corect pe dinti o data pe dinti te speli si bine de sus in jos...eu flosesc colghet pentru pasta si imi schimb periuta o data la saptamna am niste dinti super.incercati merita asta.winking:*happy

| bybylontzz a răspuns:

Igiena orala este cea mai buna nu incerca bicarbonat sau lamie pentru ca iti distruge smaltul puneti putin bicabonat ca sa-ti dezinfectezi periuza de dintii si spala-te cu blend-a med 3Dwhite luxe.Incearca-l poate merita

| YouNiquE1998 a răspuns:

Eu ma spal in fiecare zi asa:1.o data dimineata cu pasta de dinti.2. la pranz, amestec intr.o farfurioara bicarbonat cu zeama de lamaie si ma spal de 2 ori si dupa o data cu pasta de dinti.3.o data seara cu pasta de dinti. Sunt foarte multumita.chiar da rezultate.

| marius098 a răspuns:

Incearca blend-a-med 3d white pearl, are un pret bun si da rezultate bune.