| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am tot auzit recent de un fel de job, in care pur si simplu esti inchiriat pentru evenimente gen te duci la o nunta si sa nu mergi singuri inchiriezi un iubit/prieten, la intalniri de familie sau in grup si as vrea sa stiu si eu cum se numeste sau daca stie cineva un job de genul in Oradea?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Măi, e ciudat, dar chiar există! ))

Https://rentfriends.ro/

https://ro-ro.facebook.com/inchiriazaprieten/

15 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

In Oradea nu stiu, insa am auzit ca genul asta de job este popular in Japonia, unde oamenii se simt mai izolati, singuri. Inchiriezi prieteni, tati, frati, surori, sunt actori si cu asta se ocupa.
https://www.youtube.com/watch?v=grfSW2vSIVo&ab_channel=TaylorR

| Xinnicut a răspuns (pentru Apokales):

Ok dar intreb gen nu sti cum se numeste sau cum crezi ca as putea gasi ca pana la urma pana si eu am fost in situatia asta sa am nevoie sa merg la o nunta si mi s-a zis sa vin cu o prietena sau cv si chiar nu stiam pe cine.

| Apokales a răspuns (pentru Xinnicut):

Nu. Am gasit doar termenul de "rent-a-friend", iar asta-i o platforma de pe care poti inchiria prieteni (rentafriend). Stiu de chestia asta de ceva vreme, dar nu m-a interesat si nici nu gasesc mai mult.

| StrongHeart a răspuns:

Cum frate sa fii inchiriat, esti om, nu obiect.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, în Japonia poți să închiriezi și o familie așa, în Oradea, nu prea. Dar poți pune un anunț local și să începi tu afacerea acolo.

| Iote a răspuns:

Ai vazut prea multe filme americane!
Si chiar daca te-ar solicita cineva, nu te plateste pentru asta. Gandeste-te ca acolo mai si consumi mancare, bautura.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru StrongHeart):

Ce obiecte?hee hee Până și cățeii se (mai) închiriau de la câte un vecin, ca să aibă omul motiv de a ieși din casă, când era starea de urgență, prin martie-aprilie, anul trecut

| StrongHeart a răspuns (pentru floresdemayo):

Serios? Hai ca asta e tare laughing

| badpanda a răspuns:

Acum in pandemie lucrezi de acasa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Toate idioțeniile de la străini va plac si vouă ceva bun nu.

| Zuzu1991 a răspuns:

Gigolo big grin

| Adry05 a răspuns (pentru floresdemayo):

E chiar foarte șmecheră inițiativa dacă citiți descrierea de pe site a proiectului

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Si daca inchiriez o dama, tot gigolo se numeste? Gigolo nu inseamna mai mult decat un insotitor?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Sigur ca da, prostitutia masculina inseamna "doar" insotitor
sigurrrrr

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Poate. Nu cunosc, desi am auzit de cazuri si care au cuprins sex.