| Pati2500c a întrebat:

Care este materia completa de pregatire pentru academia de politie si cand ar trebui sa incep pregatirea? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Alex12Edi a răspuns:

Materia pentru academie o poți găsi pe site-ul ei. Cauți pe google materie admitere și academia la care mergi. Pregătirea o poți începe ori când, eu îți recomand să începi din timp încă din clasa a XI ca să poți învăța logic. De exemplu faci chestionare, îți faci propriile idei, îți exprima opinia despre ceva din acea materie etc. Să nu te sperii că o să faci chestionarele la început complet greșite, căci, cu timpul o să le faci corecte. Mult succes.

1 răspuns:
| Pati2500c explică (pentru Alex12Edi):

Multumesc mult