| AnneBre a întrebat:

Ma gandesc pe viitor sa fac marketing sau management (stiu ca n-au nici o legatura intre ele, dar astea sunt optiunile). Inca nu sunt hotarata si as vrea sa stiu in special parerile celor care studiaza una dintre acestea doua sau economia si afacerile in general

2 răspunsuri:
| JustAskingBruh a răspuns:

Oricare ai alege-o din astea doua, iti sugerez sa iti incepi planurile in alte tari deoarece e mult mult mai bine platit. De exemplu Luxemburg unde salariul anual medie este de 50.000$-100.000$ anual fata de Romania unde media este 3000$. Daca n-ai chef sa inveti limba poti sa mergi in tari cu limba oficiala engleza daca ti-e mai usor.

| AnneBre explică (pentru JustAskingBruh):

Ma gandeama asta, desi inceputul carierei vreau sa il fac aici ca sa prind putina experienta, nu vreau sa ma arunc cu capul inainte.