| AlexAtom a întrebat:

Buna seara as vrea sa fac un curs foto si in timp sa devin fotograf pentru nunti, am un Nikon d3300 si un laptop HP 250 g3, spuneti-mi daca mi-ar ajunge pentru inceput si ce trebuie sa stiu referitor de domeniu

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

În România se fac cursuri de fotograf; dar acestea nu sunt acreditate de statul român.
Deci mai înainte de a te înscrie la un astfel de curs, întreabă organizatorii dacă ți se va da diplomă recunoscută de statul român. Altfel, este doar un curs care te învață să faci poze care le puteai face și tu dacă te vei juca puțin cu aparatul.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
E un domeniu ok.
E mult mai bine decat sa fi fraier si sa muncesti pentru altii cum fac unii si sa iei un minim!
Inainte de toate sa ai "sucule calumea"
Apoi trebuie sa ai de la cine invata, nu iti trebuie neaparat un curs.
Recomand si curs daca e unul ok si nu unul care iti ia banu si nu te alegi cu un minim de experienta.
Apoi ai nevoie de promovare, de reclama!
Incearca si indentifici si sa interactionezi cu fotografi mai vechi, ai ce invata de la ei si te pot si promova.
Succes!