| shacoAP a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un aparat foto, insa sunt cam nehotarat in privinta cu modelul. M-am interesat putin si am cautat in zona mea si am gasit in bugetul meu aceste modele:
Nikon D3300, Nikon D5200, Canon 2000D si Sony Alpha A58.
Tin sa precizez ca acesta ar fi primul aparat achizitionat si sunt la inceput in acest domeniu.
Va rog sa argumentati de ce sa aleg un aparat anume dintre acestea. Multumesc!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Https://cameradecision.com/compare/Sony-SLT-A58-vs-Nikon-D3300 Deci Sony ar fi oarecum superior lui 3300;
https://cameradecision.com/compare/Sony-SLT-A58-vs-Nikon-D5200 Cam la egalitate, alegi în funcție de ce anume vrei să faci cu el mai mult;
https://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-Rebel-T7-vs-Sony-SLT-A58 În afara controlului prin smartphone, Canon nu vine cu alte avantaje majore față de Sony, dimpotrivă.
Eu personal aș lua la mână pe Sony și un D5200 să fac o comparație 1 la 1. Mă încântă stabilizarea de imagine integrată a celor de la Sony, față de cea din doar unele obiective ale Nikon & Canon.

| shacoAP explică (pentru mihai69):

Multumesc mult de raspuns! O sa mai astept si alte pareri