| Maria777111 a întrebat:

Stie cineva daca exista medicina navala (cum e cea militara)? M-ar interesa daca este un profil in cadrul Academiei Navale, daca este un centru separat sau cum poti ajunge acolo in caz ca trebuie sa faci neaparat studiile la unul dintre umf-urile din tara. Multumesc

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există medicină navală. Dacă vrei să practici medicina pe un vas, vapor, trebuie să fii în primul rând medic.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Urmezi medicina militara la Bucuresti si apoi, daca ai nota buna, poti sa ceri repartitia unde vrei. Daca nu, pe parcursul meseriei, faci rapoarte peste rapoarte pana se aproba.