| WoofPlush23 a întrebat:

Sunt clasa a 10 a pe stiinte sociale si ma intrebam ce fel de facultate(litere/limbi straine)trebuie sa urmez ca sa ajung prof. de engleza(de liceu).Am dubii deoarece stiam ca... daca faci facultatea pe romana-engleza esti obligat sa le predai pe amadoua cand te angajezi, ori eu vreau sa predau doar engleza nu si romana...

3 răspunsuri:
| brokxy a răspuns:

Eu am o profesoara de engleza si ea preda numai engleza.Nu esti obligat sa predai si romana doar daca nu sunt destui profesori de romana in aceal liceu.

| brokxy a răspuns:

Si ea a facut romana-engleza

| Bondarel99 a răspuns:

Orice facultate de litere sau de limbi straine (ori de stat ori privata). Poti preda ce limba vrei (atata timp cat ai studiat-o in facultate).