| BecaMH222 a întrebat:

Buna, TPU! As dori sa stiu ce materii se fac in clasa a 6

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate rom biologie geografie desen muzica istorie sport fizica chimie religie tehnologie, un optional, engleza, germana/franceza,

| GirlyVlog a răspuns:

Se fac materii că în clasa a 5-a: muzica, engleza, religie, sport, romana, istorie, bio, geografie, opționalul, desen, tehnologie, germana/franceza și mate care de va împărții in 2 ore de algebră și 2 de geometrie și se adaugă fizica, NU de face chimie, numai ditr-a 7-a... Sper că te-am ajutat, funda?