| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Cum vi se pare la facultate de jurnalism? Este greu?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu e ușor, dar e plăcut.

| RoCkKiD a răspuns:

E printre cele mai usoare facultati pe care le poti face, gen daca m-ai intreba care ar fi mai simpla nu as putea sa-ti zic.

E destul de frumoasa ca si continut, proiectele tind sa fie despre chestii specifice deci o sa tot faci interviuri, editoriale, articole etc.

Problema cu facultatea asta e la partea de angajabilitate pentru ca posturile se gasesc greu si sunt destul de slab platite pentru incepatori.

| RobertMoon a răspuns:

E o facultate usoara, dar nu prea ai baza in ea pentru un loc de munca dupa ce termini, se gasesc greu locuri de munca in domeniul asta.

| christine99 a răspuns:

Daca te-ai priceput la literatura in liceu, o sa-ti fie usor. Stiu persoane care au fost pasionate de jurnalism si profeseaza, isi gasesc de munca in profesie pana la urma, chiar daca nu imediat dupa absolvire. Nu e o meserie pentru cei care vor sa faca multi bani, parerea mea.