| Clauditza a întrebat:

E profitabil daca dai la o facultate de jurnalism?

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Daca ai talent, esti pasionat si poti face multe sacrificii da

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca iti place sigur ca este.

| dyddyyyx18 a răspuns:

Daca iti place, o sa fie profitabil.winking
succes happy

| Clauditza explică:

Nu mai oky nu eu ma gandesc la facultate e pentru o prietena.

| oky a răspuns:

La 13 ani te gandesti la facultate?

| franck2222 a răspuns:

Depinde la ce te referi apoi daca iti place ca nu poti sa faci o meserie ce nu-ti place este?
cel mai bine ia tu o decizie

| game a răspuns:

Poi depinde... daca vrea doar sa aiba o diploma de facultate e profitabil, dar oricum, ca si la orice facultate ai de invatat. In schimb daca vrea o cariera in domeniu atunci sa se gandeasca bine, daca are pe cineva sa o ajute in primul rand sa aiba locul de munca, pentru ca acum cam toate ziarele, televiziunile si posturile de radio isi au oamenii, doar cand se deschide ceva nou mai apar ceva locuri de munca.
Sa lucrezi in presa nu este un lucru usor, va trebui sa se implice foarte mult, deci nu prea va avea timp pentru ea, trebuie sa ai nervii foarte tari pentru ca este un domeniu ff stresant si in plus concurenta este foarte mare, deci va trebui sa razbeasca cu rautatile colegilor atat de la trustul la care va lucra cat si cu cei de la trusturile concurente.
Dar cu toate astea poti sa cunosti multa lume, chiar oameni importanti daca esti infigaret si un bun comunicator si daca esti bun poti avea satisfactii profesionale pe care in alte domenii nu le poti avea.