| ContNmc7 a întrebat:

Buna TPU! La toamna merg la Colegiul National de arte Regina Maria, pe profilul arta actorului. Stiti ce materii se predau ci cu ce medie s-a intrat anul trecut? As vrea sa stiu mai mult daca se face matematica.Multumesc

1 răspuns:
| isemilia a răspuns:

Te poti uita pe un orar sau poti intreba la secretariat. Daca nu ma insel cred ca se face si matematica, dar putina, la un nivel scazut. Nu exista o medie de admitere, din moment ce depinde mult si de punctajul avut la probele de aptitudini. (prin intermediul lor te inscrii, daca nu le pici nu poti intra la un liceu cu profil vocational)