| Mogiojojo a întrebat:

Stiti ca job-uri in domeniul privat se gasesc pe internet pe site-uri gen olx dar locurile de munca la stat unde le poti gasi? Adica unde pot sa gasesc anunturi cu job-uri la stat? Sa zicem la Cfr de exemplu. Multumesc.

5 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Nu am cautat niciodata job-uri la stat, dar banuiesc ca trebuie sa mergi sa intrebi personal sau sa cauti pe site-ul institutiei respective (ar trebui sa aiba sectiunea Cariere). Din cate stiu, la institutiile de stat, atunci cand se elibereaza un loc trebuie sa fie realizat un anunt public referitor la organizarea unui concurs pentru ocuparea functiei respective. Oricum, cred ca pentru functii mai inalte concursul este doar de fatada si persoana care va ocupa locul este pusa politic de cele mai multe ori.

| GouDidodino a răspuns:

Arunca un ochi aici:
https://www.cfrcalatori.ro/anunturi-angajare/
Doar că angajează mecanici locomotiva, pe lângă instalator trebuie s-o faci si pe asta

| TamplaruAnisoara a răspuns:

La Forțele de munca unde sunt inregistrati si șomerii. Cred ca așa se numește si exista birou in fiecare oraș municipiu, alege pe cel mai aproape de domiciliul tau.

| christall a răspuns:

Pe siteurile institutiilor respective. De obicei au rubrica de genul "Angajari", Anunturi"...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe situl AJOFM din localitatea ta.