| Thecurious a întrebat:

as vrea sa stiu ce oportunitati de angajare are un absolvent de sociologie.

Răspuns Câştigător
| Evelinmariaa a răspuns:

Nu trebuie sa bagi in seama răutățile celorlalți! Important este sa faci ceea ce îți plăcea, pentru că vei face acel lucru cu plăcere. Prin urmare, vei fi bun in ceea ce vei face. Legat de sociologie, daca vei intra pe site ul facultății de filosofie și științe politice din Iași, vei găsi exact domeniile în care poate profesa un student la sociologie. Multă baftă pe viitor!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aceleasi ca un absolvent de orice facultate.

| siriusblack98 a răspuns:

In Romania? Orice alt domeniu in afara de cel pe care l-a studiat atata timp cat nu are relatii sau bani de spaga.Constructii,KFC,Distributie.Trezirea!

| Yurisa a răspuns:

Depinde cum termini facultatea. Daca esti mediocru si o termini si atat, nu ai. Daca esti bun, inveti si te implici in proiecte, atunci ai. Nu ii asculta pe cei care au raspuns inainte laughing

| GoldandSilver a răspuns:

E o facultate interesanta, e adevarat, daca vrei un loc de munca la facultatile umaniste trebuie sa tragi tare, poti fi sociolog, sa faci sondaje si alte lucruri interesante. https://sas.unibuc.ro/sociologie