| Erin28 a întrebat:

Buna!
Sunt printre voi dintre cei care au absolvit o postliceală(specializarea asistenta medicala generala)? Daca da, credeți că sunt oportunități de angajare ca absolvent?

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Am o vecină, este asistenta de peste 5 ani, a fost la mai multe spitale cred, acum lucrează la o clinică de neurologie și ia peste 5000 net. Salariile în sănătate au crescut incredibil de mult în ultimii ani.

| Erin28 explică (pentru Frank51):

Poate a făcut facultate, nu postliceeala. Eu nu prea am timp să mă pregătesc pentru admitere pentru facultate, de aceea as opta pentru o postliceeala.

| Frank51 a răspuns (pentru Erin28):

A făcut postliceală.

| Erin28 explică (pentru Frank51):

Mulțumesc!

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, sunt oportunități. Asistenta medicala se caută.