| wolfrram a întrebat:

Care este diferenta dintre kinetoterapie si balneo-fiziokinetoterapie?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Se folosește pentru recuperare medicală și constă, pe lângă efectuarea unor exerciții, într-un ansamblu de tehnici și metode aplicate în funcție de fiecare persoană și afecțiunea pe care o prezintă.[1]
Kinetoterapia face parte din medicina fizică și studiază mecanismele neuromusculare și articulare care îi asigură omului activitățile motrice normale.balneo-fiziokinetoterapie inseamna infirmierie deci citeste si iti vei da seama funda?
https://www.tpu.ro/......stiu-care/

Răspuns utilizator avertizat