| Celcestietot a întrebat:

Cat de lung ar trebui sa aiba un politist parul? Unde scrie ca nu trebuie sa il aiba mai lung de "X" centimetrii?

32 răspunsuri:
| lilith16 a răspuns:

Te gandesti sa te tunzi?((((((:

| Celcestietot explică (pentru lilith16):

Cum sa nu!

:]]]

| Alexandrionelu a răspuns:

Lungimea parului la polițiști (în cm) nu trebuie sa depășească valoarea Iq-ului lor. De aceia majoritatea se tund scurt.
Exista totuși o derogare de la aceasta regula: în cazul iq-ului negativ, nu se va practica scalparea, ci se va lua valoarea acestuia ca fiind 0.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Holeo dom’’ polițist laughing
Trebuie să fie de 1 km

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu scrie nicaieri. Uite ce zice sindicatul politistilor: http://bit.ly/30lLBBw

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru lilith16):

Tot în depresie ești? crying

| gabicoo a răspuns:

În funcție de studii. Astfel:
- dacă au 2 clase terminate = 2 mm. Valabil pentru majoritatea agenților,
- dacă au 4 clase = 4 mm. Valabil pentru agenții șefi,
- dacă au 8 clase = 8 mm. Valabil pentru subinspectori și inspectori,
- dacă au 10 clase = 10 mm. Valabil pentru subcomisari și comisari,
- dacă au 12 clase = 12 mm. Valabil pentru chestori
- dacă au facultate = 20 mm. Dar astfel de cazuri sunt rare,
și
- dacă au doctoratul nu contează numărul de centimetri pentru că nici un polițist nu a reușit să promoveze "pe bune" un astfel de examen!
laughing
P.S.
Corect se scrie centimetri nu centimetrii!

| Celcestietot explică (pentru gabicoo):

Și dacă TPU corectează, ce vrei ca eu sa fac? De ce acuzi pe nedrept? De ce ești rău cu aproapele tău?

| Celcestietot explică:

Nu, de fapt este un smiley face întors, nu plânge.

| Celcestietot explică (pentru Salontanul):

Știam asta (mulțumesc oricum), dar mă întrebam de ce sunt atâția polițiști parcă scoși la imprimanta, că tot nu scrie undeva cum trebuie să umbli cu parul.

| Celcestietot explică:

Atunci întreabă pe autor cum stă treaba dacă nu mă crezi pe minewinking.

| gabicoo a răspuns (pentru Celcestietot):

Dragul meu:
1 - înainte de a apăsa butonul răspunde poți corecta intervenția celor de la TPU sau dacă ai răspuns poți corecta răspunsul.
2 - pe cine am acuzat pe nedrept? Nu înțeleg!
3 - zici că sunt rău cu aproapele meu. Nu ai fost prea clar cine e aproapele meu! Dacă te referi la tine: am încercat să te corectez! Dacă te referi la polițiști: ei aici e aici! Pe ăștia nu îi pot numi aproapele meu. Pot fi numiți oricum dar oameni nu sunt! "Siguranță și încredere" - o glumă macabră. Poliția română oferă Siguranță și încredere pentru frații lor interlopii! Tu ca om cinstit primești o amendă usturătoare, dacă le ceri ajutorul, pentru că soliciți nejustificat organu' statului. Au un singur neuron și nu trebuie stresați!
Să fii iubit!

| Celcestietot explică (pentru gabicoo):

Ok, am înțeles happy!

| Celcestietot explică:

Da, dar a pus cele două puncte după parantezewinking.

| Celcestietot explică:

Important este că ai ajuns la o concluzie happywinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Da firar big grin

| Bizon95 a răspuns (pentru gabicoo):

Tipul e pocait, si TOATA lumea il trateaza cu ura si acuzatii nedrepte:

https://www.tpu.ro/......ina-2.html

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru gabicoo):

Nu vă mai complicați atâta, cm și gatawinking

| Celcestietot explică (pentru Bizon95):

Asta nici macar nu dovedește cum sunt eu ca persoană :/

| Bizon95 a răspuns (pentru Celcestietot):

WOW, chiar nu reusesti sa arati ca ai minimum de decenta in a intelege concepte simple, FOARTE SIMPLE

totusi intreb, poate, poate!

de ce nu? este negru pe alb scris acolo de tine!

| Celcestietot explică (pentru Bizon95):

Când am zis eu că sunt pocăit laughing?

| lilith16 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru lilith16):

Lasă, nu mai contează ((((((((

| lilith16 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Wtf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Și dacă ai fi, ce? "Pocăință" vine de la "pocaiones", "schimbarea minții". Nu e o jignire, cum e percepută de societate.

| Celcestietot explică (pentru anonim_4396):

Ma gandeam ca se refera la o grupare religioasa, dar asa, doar Dumnezeu decide daca intr-un final am fost bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nimeni nu este cu adevărat bun fără harul lui Dumnezeu. Dar dacă vrei să știi dacă ești un om după inima lui Dumnezeu, deschide Biblia și uită-te dacă o împlinești.
Noi să ne luptăm să o împlinim și până la sfințire ne va spăla sângele Domnului Isus. Fără har oricum nu este mântuire.

| Celcestietot explică (pentru anonim_4396):

M-am uitat in Biblie, dar multe cuvinte, structuri de acolo sunt dificil de interpretat, greu le gasesti adevarata valoare reprezentativa. Sangele lui Iisus, vremurile de pe urma, cine stie ce ne mai spala cu adevarat... eu voi merge doar pe alegerea lui Dumnezeu, este cu mult mai simplu si cel mai probabil happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Dar tot în Biblie scrie că este un singur Mijlocitor între Dumnezeu și oameni - Omnul Isus Hristos.

| Celcestietot explică (pentru anonim_4396):

Evreii ca popor nu cred in Iisus ca fiind Dumnezeu.