| anss23 a întrebat:

Stiu ca e cam stupida intrebarea, dar...Cam cati cm ar trebui sa aiba parul tau ca sa poti spune ca ai parul lung?laughing
kisskiss

Răspuns Câştigător
| MidnightSun a răspuns:

Pai un par lung este si frumos daca este bine ingrijitwinking
si cu cat il ingrijesti mai bine cu atat va fi mai lung
in general, un par care este pana la umar sau mai scurt, este scurtlaughing, unul care este intre umar si mijlicul spatelui este mediu si cel care e mai lung de mijlocul spatelui este lung
. In centimetrii nu se poate spune pentru ca tu spre exemplu ai un par de 10 cm si e scurt dar pentru un copil de sa spunem 6 lunilaughing 10 centimetri e foarte mult; deci cu cat esti mai mare si mai inalt cu atat lungimea parului trebuie sa fie mai mare pentru a fi lung. sper ca ai inteles ce am vrut sa spun si ca ti-am fost de foloswinking
Pa'pa si popiciwinking>big grin

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Trebuie sa treaca vreo 10 cm de umeri (cred). Insa al meu are peste 70 cm si tot nu mi se pare destul de lung. big grinwinking

| alonet a răspuns:

Eu cand tarifez pentru par lung e atunci cand firele de par ajung pana in punctul unde iti inchizi tu sutienul, deoarece nu e tot una sa fi inalta sau scunda, dar inchizatura sutienului e raportat la dimensiunea ta corporala, asa ca considera raspunsul un raspun serios happy deoarece l-am si argumentat

| monyk a răspuns:

Buna, nu este o marime anume ca sa spui ca parul e lung, ci se observa, daca e pe la mijloc e de lungime medie, daca e pana la umar e scurt, dar si pana la mijlocul spatelui se poate spune ca e lung, iar pana la fund daca e... e foarte lunghee hee.

| lexy22 a răspuns:

Parul meu are 30 cm deci ar trebui cam la 40 cmhappy

| emy a răspuns:

Nu e deloc o intrebare stupida; e una ca oricare alta.
Sincer, nu stiu ce sa-ti zic.Nu ma pricep.

| piticapitika a răspuns:

Vreo 55-60-70 cm, si mai incolo. banuiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana iti depaseste un sf din spatehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo 30 cm...

| Oxandero a răspuns:

Cam cat suvita lui Base! Ha ha ha! V-am ciuruit!