| Annddrreei a întrebat:

Caut o farmacie cu circuit inchis sau laborator / fabrica in Genova, Italia. Caut pentru programul Erasmus +.
Ma puteti ajuta si cu siteuri sau altfel de contacte.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ca persoana fizica, poti participa la programul Erasmus plus NUMAI prin intermediul unei institutii sau a unei organizatii active in domeniul educatiei, formarii profesionale, tineretului si sportului.
Asadar, conditiile de participare la program se refera la urmatorii doi actori:
1. "participantii" care sunt diverse categorii de persoane fizice(studenti,stagiari,elevi, ucenici, profesionisti ai organizatiilor active in domeniul educatiei, formarii profesionale, cadre didactice universitare etc.)
2. "organizatiile participante" care sunt diverse institutii de invatamant, de formare profesionala, de tineret, de sport. Ele sunt cele care propun proiecte relevante pentru domeniul lor si tot ele sunt acelea care stabilesc si conditiile de selectie a "participantilor".

| Bondarel99 a răspuns:

Nu o sa găsești aici. Sunt multe grupuri pe Fb cu studenți care te pot ajuta.