| OmObisnuit a întrebat:

Ce e mai usor? Tinichigiu vopsitor auto sau mecanic auto?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tinichigeria e mai sanatoasa si mai usoara (fara gaze toxice), vopsitoru inaleaza gaze toxice in permanenta, masca nu e suficient de buna pentru ca intra in contact cu ochii inclus prin ea dupa o vreme toate chimicalele. Cei care indreapta sasiuri o duc cel mai bine avand masuratori de precizie. Omul care vopseste masina nu o face la fel de bine ca un robot pentru ca se vad urme in S foarte mici daca te uiti atent dupa ce termina treaba si isi cam bate joc de masina clientului. Ca mecanic e misto sa lucrezi schimband placute de frana si facand schimb de cauciucuri, geometrie restul trebuie sa stii matematica pentru detalii in profunzime

| Panamax a răspuns:

Fiecare dintre ele necesatita abilitati specifice pentru a excela in meseria respectiva.
Daca nu ai talent o sa fii un mecanic sau un tinichigiu mediocru.

| Violleta2022 a răspuns:

Mecanic auto, ca la tinichigerie trebuie sa ai mana precisa, ca reparatia sa iasa perfecta.
In plus, daca nu porti masca de gaze tot timpul, inhalezi vapori de vopsea si iti imbolnavesti plamanii.