| ANDREEA61541 a întrebat:

Ce este mai bine sa decii profesor de sport sau de istorie

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

De sport.

| AntiUrs a răspuns:

Eu consider că mai bine este să devii profesor de sport...

| octav005 a răspuns:

Depinde ce iti place.

| minrest a răspuns:

Daca nu iti place in mod special, nu e buna nici una. Pe mine ma pasioneaza istoria, si daca vreau iau Titularizarea la anul (e usor pentru mine), si predau direct la liceu, ca am facultatea de patru ani. Dar istoria e foarte grea, greu de inteles, ce sa vorbesc cu niste copii? Ce pot sa inteleaga ei? Sa le laud domnitorii ca sa treaca ora inseamna sa imi bat joc de meserie. Cand le-am explicat care e logica interna, comparativ, a ideologiilor nazista si comunista, le luceau ochisorii in cap de interes, si ma tot intrebau, ''ne trebuie la bac?'' Ei peste un an aveau bacul, si eu stateam de filozofie. Mai bine predai sportul, de o minima cultura fizica are nevoie orice om.

| Garcia_Pepica_1996 a răspuns:

De sport, pentru ca este de mai mult folos fata de istorie, care este in trecut, si care va fi uitata in curand