| NaturalLl a întrebat:

Ce inseamna CV? Ce e ala? Ce se scrie in el? Si cum adica cumperi actiuni la o firma? De exemplu la una de tiruri, cand cumperi actiuni ce se intampla? Nu mai faci curse cu tirul sau?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Google...imprieteneste-te cu el!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cv e rezumatul vietii tale profesionale. scrii in el tot ce tine de educatie si experienta in munca, da si tu un search pe google ca o sa te lamuresti.

o societate pe actiuni este detinuta de asa numitii actionari adica cei ce au cumparat o bucata din respectiva firma.

sa cumperi actiuni inseamna sa cumperi o bucata din respectiva firma.

nu are nicio treaba cumparatul de actiuni cu activitatea firmei si iti garantez eu ca actionarii unei firme de transport nu conduc tiruri si nici soferii nu cumpara actiuni

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

CV-ul il scrii atunci cand vrei sa te angajezi undeva. Trebuie sa scrii in el numarul de telefon, adresa de e-mail, pe ce domeniu ai mai lucrat, ce facultate ai facut, ce job ai vrea sa primesti si mai multe chestii de genul acesta si il trimiti firmei sau locului unde doresti sa te angajezi.