| anonim_4396 a întrebat:

Ce salariu are un medic psihiatru în România?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Suna un medic psihiatru si vei afla.

| alina2k18 a răspuns:

Tinand cont ca salariul pentru un medic rezident este de minim 5700 lei NET -IN MANA- conform noii legi a salarizarii personalului medical, intre 5700 lei pana la 18 000 lei daca e medic primar si sef de sectie.
Plus sporuri si garzi = alti bani.
Vorbesc de salarii in spitale de stat la program normal nu colaborari, la privat e in functie de ce rulaj de pacienti are, cate ore presteaza, etc.
Vezi aici salariile la Obregia https://spital-obregia.ro/financiar/