| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa mananc ca sa slabesc rapid?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fumatul taie pofta de mancare! Daca faci si un sport slabesti repede

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 80kg. Sunt inalt si nu se vede chiar chiar asa tare. dar ma gandesc ca e ceva din familie pentru ca si tate e mai "plinut". In fiecare zi aproape joc cate 1-2 ore footbal cu prietenii dar cand vin acasa mi se face foame...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sunt renata si am 11 ani si as vrea sa slabesc 6 kilograme cine imi da si mie un sfat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand trebuie sa faci miscare si daca esti un consumator de fast food incearca cat mai mult posibil sa stai departe de acele mancaruri nesanatoase si uleioase.In al doilea rand incearca sa mananci de multe ori dar putin, dupa care seara dupa ora 6, daca tii se face foame incearca sa mananci fructe. iar in al treilea rand sa nu mananci prea multa paine deoarece painea ingrasa. S i crede-ma ca nu o sa mori daca o sa faci si tu miscare, sa alergi, ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte bine ca vrei sa slabesti dar asta nu inseamna ca trebuie sa te si infometezi...parerea mea este ca cine te place te place si asa cum esti nu trebuie neaparat sa fi 90-60-90 pentru ca oricat ar zice si baietii nici ei nu mai vor astahappysi ma important este ca nu trebuie sa incerci tu singura sa slabesti trebuie sa vb cu un specialist si sa nu faci cum am facut eu care am vrut sa slabesc 2-3 kg si am ajuns sa ma infometez si acum le-am pus chiar tiplusad

| bethy92 a răspuns:

Andreutz greseste, daca nu mananci slabesti dar o sa te infometezi si in momentu in care o sa incepi din nou sa mananci o sa te ingrasi ublu si plus de asta k o sa ai probleme cu stomacul! parerea mea mananca dimineata cat vrei u si ce vrei u, la pranz nu stiu ceva usor si nu foarte mult rentnta la paine cerl mai important mananca fructe cand ti se face foame dupa masa de la pranz si mai iti preg ceva ce vrei u pana in ora 6 iar seara mai poti manca un mar, un fruct ceva si ceva important sport slabesti istantaneu si o sa ai si un corp lucrat, si nu trebuie sa te duci la sala abdomene genoflexiuni flotari cate poti u dar s a nu te apuci acu sa faci 50 de abdomene ca slabesti faci si u nu stiu 20 sau cate poti dar nu foarte multe k nu o sa mai poti face si a 2-a zitonguetonguetongue mult succes dar e important macar o data p zi sa mananci bine

| neameke a răspuns:

Probabil daca slabesti intr-o luna 11kg, in a 2a 8kg si in a3a 6kg te poti numi, cum se spune, "profesor". Cam asta sunt eu acum printre "gagicile over 40" care vin la sala si se lupta cu kilogramele.
Am sa va spun in continuare cam ce program am avut eu.In prima luna am tinut 3 diete ( dieta SCARSDALE -2 saptamana; dieta cu ciorba de varza -1 saptamana si dieta cu pepene verde-1 saptamana.Nu am facut sport dar in fiecare seara la ora 20.00 ieseam la o plimbare de 2 ore (ff important : fara bani in buzunar ) Este impropriu spus "slabit 11 kg" pentru ca la inceput, in primul rand, se goleste continutul stomacului, care stomac, va spun eu, poate fi foarte mare. Din a2a luna am inceput sa folosesc bicicleta medicinala de acasa (fost cuier de haine ), nu am mai tinut o dieta anume dar mancam numai chestii slabe (se gasesc in orice dieta). Am cumparat ultima sticla de ulei in iunie, inca in decembrie mai aveam destul.De la 1 sept am inceput sa merg si la sala... ca distractie. Exercitii cu greutati, culturism, dar atentie! cu greutati mici si repetari multe si de preferat exercitii la aparate tip scripete (doar nu voiam masa musculara nu?).
Dupa parerea mea la o cura de slabire, latura psihologica este extrem de importanta.
Determinarea, motivatia si folosirea unor mici trucuri pentru a-ti pacali psihicul labil in ale mancarii ajuta enorm. Din acest punct de vedere am fost ajutat mult de noua mea patroana, o fosta colega de liceu, o d-na candva cu ceva kg. in plus care cunoaste extrem de bine psihologia tipului supraponderal. M-au ajutat mult cei 1.80 m de la care ma privea si observatiile usor birjaresti cand o lasam mai moale sau "ma dadea in gat " cantarul plantat la birou, devenit intre timp un mic cosmar al meu. Nu stiu daca voi putea sa-i multumesc indeajuns vreodata pentru starea de sanatate pe care o am acum.
Mentionez ca aceeasi persoana "m-a mai slabit " o data in feb-apr 2007 vreo 18 kg.
Reusisem sa ajung sub 100 de kg dar am folosit un produs numit HERBALIFE. Insa dupa ce am intrerupt cura si legatura cu fosta mea colega m-am "umflat "la loc destul de usor. Din fericire, de data asta lucrand la firma ei deci fiindu-i mereu in preajma i-am dat posibilitatea sa se "razbune "

In octombrie mi s-a fixat un target de 2.5kg/luna iar acum 1 kg (e putin dar de fapt ideea e nu sa slabesti ci, de fapt, sa nu te ingrasi, lucru f posibil dupa un asemenea efort, fiind si perioda de sarbatori de iarna.
Inca un lucru vis-a vis de latura psihologica a unei cure de slabire. Dupa ce se slabeste ca de cat vizibil, feedback-urile sunt foarte importante pentru. intretinerea motivatiei.
Este bine, chiar, sa cautam sa ne intalnim cu persoane care nu ne-au vazut mult timp.
Laudele lor vor fi extrem de utile pentru. continuarea curei.
ATENTIE! IN TIMPUL ORICAREI CURE DE SLABIRE APAR INEVITABIL PERIOADE DE ASAZIS PALIER (faci totul ca la carte si cantarul nu scade cate o saptamana) NU DEZARMATI! VA TRECE!

Ptr oricine doreste sa scape de kilograme in plus, mult succes!

| enuta a răspuns:

Cea mai buna cura de slabire e foamea... dar mananci 2-3 ore de sport pe zi daca esti invatata

| sebi_8262 a răspuns:

Nu stiu am12 ani si am50 de kg ce trebuie sa maninc ca sa slabesc daca stie cineva va rog spuneti-mi un sfat

| Liviana_4764 a răspuns:

Sa iti spun cum am slabit eu. Ma trezesc la 6 dimineata si alerg vreo 15-20 min minim, apoi mananc ceva gen oua sau un sandvis sau cereale cu lapte, apoi la 12-13 mananc o ciorba sau supa,sau o salata cu piept de pui gratar, sau daca vrei ceva mai consistent manaca cartofi la cuptor sau fierti sau orez, apoi seara mananc un iaurt sau niste fructe. De preferabil nu praji alimentele si foloseste numai ulei de masline.Nu bea sucuri acidulate si nu manca ciocolata sau dulciuri in general. Nu manca dupa 19 si bea cel putin 2l de apa pe zi. Eu am slabit intr-o luna de la 68 kg la 60 si sunt foarte multumita. Succes

| Pje_Samantha_1996 a răspuns:

Ce trebuie sa manc ca sa slabesc rapid

| Dudas_Daniela_1985 a răspuns:

Buna as vrea sa slabesc dar nu mai stiu cum sa fac si ce sa mininc