| Nimeni20192018 a întrebat:

Cei care sunteti pe la Scoli Postliceale Sanitare, cum este acolo? As vrea sa urmez o cariera de Asisten Medical, dar ma pasionează si domeniul militar. Ce ziceti? Ce sa aleg, MApN/MAi sau o cariera de Asistent Medical?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege cariera de asistent medical. E mult mai frumoasa si mai interesanta din punctul meu de vedere, si ai multe oportunitati in viitor. Poti lucra si in Romania, dar si in strainatate (diplomele MAI nu cred ca sunt recunoscute in alte tari, dar cele de AMG sunt mai mult ca sigur recunoscute).
Ca asistent medical ai un salariu bun, iti gasesti mai repede de munca, inveti despre corpul uman, ai viitorul asigurat, faci o meserie respectata, faci ceva concret si de viitor.
Btw, mi se pare ca dupa ce termini o scoala de politie/jandarmi, dai un examen in urma caruia fie esti repartizat sa muncesti acolo unde iti doresti (daca ai punctaj mare), fie esti repartizat in Cucuietii din Deal (daca ai punctaj mic).

1 răspuns:
| aimullah123 a răspuns:

Pai tie care iti place mai mult dintre cele 2?