| Anonimous071196 a întrebat:

Hello!
As avea nevoie și eu de câteva sfaturi de la voi sau cei mai specializați.
Mi-as dori sa urmez o cariera de asistent medical, ideea este ca as vrea pe ramura de ginecologie. Cum s-ar proceda? Ar trebui sa fac facultate/postliceala de asistent medical și ulterior sa caut sa lucrez in domeniul acela?
Ajutați-ma cu un sfat, va rog mult.

2 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Depinde in ce oras esti, si daca esti dispusa la relocare. Sunt postliceale sanitare in diverse orase, sau faci la Bucuresti Carol Davila, dar aia de stat, pentru moase si asistente medicale. Nu o cunfunda cu aia particulara.

| Anonimous071196 explică (pentru Sonia822):

Sunt in București și aici as vrea. Am citit câte ceva și am văzut ca este facultatea de asistenta medicală și moașe și prostliceala.