| SadBoyForever a întrebat:

Cum este munca pe santier in Romania daca esti incepator?

Mai mult ca sigur voi fi salahor, dar m-ar interesa cate ore pe zi voi lucra si cam cat te-ar plati ca incepator?

Banuiesc ca voi avea contract nu?

Si am sanse ca incepator sa primesc macar salariul minim pe economie?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de santier (colegi). In general nu e bataie de joc, dar trebuie sa rezisti fizic. Program 8-10 ore pe zi.
Salariul minim in constructii, teoretic este de ~3000 de lei net. Dar multi patroni nu respecta asta, te platesc la negru, cate 60-100 de lei pe zi (mai mult 60 decat 100).

| anonima13ana a răspuns:

Normal ar trebui sa iei 2365 lei in mana la 8 ore dar pe santier sigur te tine 10 ore.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Pe șantier este nedescris de greu, muncești de dimineață până seara pe salariul minim pe economie.

Mai bine încearcă să urmezi un curs de paznic