| anonim_4396 a întrebat:

Cursurile de calificare ce durează 720 de ore, în câte zile se fac? Câte ore pe zi?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| GeorgianRaGe a răspuns:

Depinde de modul cum le organizeaza furnizorul cursului de pregatire profesionala( de programul aferent cursurilor)--- daca se fac 6 ore pe zi atunci sunt 120 zile(720:6).Informeaza-te despre programul cursului direct de la furnizor.

P.S. Inainte de a te inscrie la curs verifica daca acel furnizor de cursuri de formare profesionala este autorizat sa organizeze asemenea cursuri. Verificarea o poti face cautand in Registrul National al furnizorilor autorizati( pe judete):http://www.anc.edu.ro/....../index.php

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Atâtea ore? mai bine faci o facultate!

| EuSuntOmul a răspuns:

Am mai multe ore in cs

| MarlaMia a răspuns:

Aia e! Fiecare curs are alt numar de ore pe zi.