| Stefa0072004 a întrebat:

Câte zile durează varicocelul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Varicocelul e o chestie care nu se vindeca de la sine,el necesita operatie chirurgicala, daca nu îl tratezi, poți rămâne impotent, iar dacă îți dorești copil pe viitor, ar fi recomandat sa te operezi.
Sănătate!

| KovacsB a răspuns (pentru Hyperion7):

Operatia dureaza 20 min si in 6 luni esti ca nou.

| Hyperion7 a răspuns (pentru KovacsB):

Da,dar există și riscul ca operația sa nu fie un succes deplin sau sa recidiveze(pentru că da, exista și varianta asta) sau e posibil sa existe și alte complicații.
Ideea nu e sa te sperii, dar în fine, trebuie avut în cap și reversul monedei, nu?

| KovacsB a răspuns (pentru Hyperion7):

Este o operatie banala.riscuri serioase sunt si cand traversezi strada,risti sa dea un drogat peste tine, sau cand tai o felie de paine, iti poti taia 4 degete, chiar 10 daca insisti.

| Hyperion7 a răspuns (pentru KovacsB):

Sunt convinslaughing

| Stefa0072004 explică (pentru KovacsB):

Și câte zile stai internat?

| KovacsB a răspuns (pentru Stefa0072004):

O zi maxim doua in functie de ora la care esti operat.