| PurpleMonster a întrebat:

Dacă termin dreptul in România, voi putea face ceva cu el într-o alta țară?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu prea.

| Yurisa a răspuns:

Nu prea. Doar daca mergi pe dreptul uniunii europene sau ceva derivat din asta

| Catalin77945 a răspuns:

Depinde,de ce oportunitati gasesti, adica poate te angajezi acolo lejer sau poate nu, nu e sigur.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Yup. Stangul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu vrei aici sa profesezi ca de aia faci aici dreptul nu sa mergi in altă țară.

| Yuoia a răspuns:

Nu. Pentru ca au alta legislatie. Daca vrei sa practici in alta tara, va trebui sa o iei de la capat cu studiul legislatiei lor.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să intri în barou sau jurist consult cu toate actele doveditoare acceptate şi recunoscute de către ţara respectivă.
Pa, pa.

| Demidol a răspuns:

Fa Dreptul in tara in care vrei sa mergi. Altfel, nu va fi recunoscut.