| Nicolaaa1994 a întrebat:

Daca termin facultatea de Protectia Mediului, specializarea Ingineria Mediului, unde m-am putea angaja?

2 răspunsuri:
| Gunoi a răspuns:

Ministerul Mediului şi Dezvoltării Durabile, Agenţiile Locale şi Regionale de Protecţia Mediului, Institutul Naţional de Hidrologie şi Gospodărirea Apelor, Compania "Apele Române", centrele universitare reprezintă instituţ ale statului în care absolvenţii pot să îşi perfecţioneze şi să îşi dezvolte cunoştinţele dobândite.
La instituţiile statului se adaugă societăţile comerciale specializate în consultanţă în protecţia mediului şi Departamentele de Mediu ale fiecărui agent economic şi industrial.
Cam la una dintre cele care ţi le*am menţionat mai sus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil, la Agentiile pentru Protectia Mediului( sunt in jiecare judet) tin de Ministerul Mediului sau cum s-o mai numi acum sau pe la Garda de Mediu (de asemenea sunt in fiecare judet), sau in Minister direct cand se afiseaza locuri de munca disponibile ca si inspector debutant.
Bafta!