| Andrei200202 a întrebat:

Facultăți de pe urma carora poti avea o meserie frumoasă, sa câștigi ceva?
Ce părere aveți de facultatea de inginerie mecanica? A terminat o cineva? Cum e?

4 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Orice atat timp cat inveti cu placere, faci cu placere si muncesti mult incat sa ajungi unde-ti doresti.

regis
| regis a răspuns:

Nu exista o reteta. Fa ceea ce iti place cel mai mukt si nu va trebui sa muncesti niciodata.
Iar daca faci ce iti place, vei face ai performanta, iar performanta se plateste in orice domeniu.

| elleelena852 a răspuns:

Daca iti place, du-te la ea! Poti sa faci din orice, o meserie bună (cu multa munca). Poti sa iti promovezi munca, poti lucra ca ucenic sau poti lucra ca stagiar la o firma si dupa aceea ea să te angajeze( daca ii place cum lucrezi etc), iti poți deschide după o mică afacere, poți vorbi cu profesorii tai sa te recomande etc. Ai multe posibilități in orice meserie, trebuie doar sa vezi partea buna a lucrurilor si sa cauti solutii. Bafta laughing

| mgtow a răspuns:

Suna bine ingineria