| mrn999963 a întrebat:

Salut. Sunt momentan elev in clasa a11a pe profilul electronica-automatizari si as dori sa urmez o facultate de inginerie.
Momentan, optiunile mele arata cam asa:
Facultatea de Inginerie Aerospațială din Bucuresti
Facultatea de Mecanica si Mecatronica din Bucuresti
Facultatea de Inginerie electrică și știința calculatoarelor din Brasov

Ce opinii ati mai putea sa imi dati? Spre exemplu, alte facultati care ofera cam acelasi lucru.
Ce parere aveti despre aceste facultati, referindu-ma la cei care sunteti / ati terminat anii de studiu la facultatile mentionate.

Va multumesc mult patronilor, va pup.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Facultatea de Automatizari si calculatoare (Institutul Politehnic Cluj).
Domeniul de pregatire este destul de larg, te poti angaja in multe domenii industriale si nu numai.

| sierra1 a răspuns:

Facultatea de Inginerie Aerospațială din Bucuresti - sună bine DAR ești tu suficient de bun să intri?