| IoaNa1428Dmd a întrebat:

De curând am descoperit liceul Adventist Ștefan Demetrescu.
Eu sunt ortodoxa dar totuși îmi doresc să merg la filologie la acest liceu. Este o problemă dacă sunt ortodoxa la acest liceu, având în vedere că nu merg pe profilul teologic?

2 răspunsuri:
| GulubuntzBudulush a răspuns:

Nu.

| Maelis a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa Îț

iti asculți inima. Adventiștii sunt niște oameni ca și noi, care cred în Dumnezeu deci au principii și valori morale. Te vor primi cu siguranță în mijlocul lor dar intrebarea este dacă tu ești pregătită să fi înconjurată de oameni cu o altfel de viziune asupra divinității deci implicit a religiei. Poate te vei simți diferita totul depinde de tine și de capacitatea ta de adaptare. Decizia Îți aparține...