| koji567 a întrebat:

In domeniul IT, ce specializari sunt? Si cu ce se ocupa fiecare(cat mai detaliat daca se poate). Funda big grin

Răspuns Câştigător
| beng a răspuns:

Exista odata oamenii din IT Support care sunt cel mai prost platiti (ei se ocupa cu debugging pe windows). Dupa aceea mai sunt cei de pe IT Hardware care dezvolta diverse unitati sau fac service si IT Software care dezvolta programe in C++ sau Java pentru windows. Exista de asemenea si administratorii de retea care fac parte tot din IT iar ei de obicei sunt certificati in baza CCNA-urilor + cunosc linux.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| beng a răspuns:

Apropo, in corporatii o sa mai intalnesti ca facand parte din IT si Business Analistii, care sunt niste oameni cu mici cunostinte tehnice care intermediaza activitatea programatorilor/IT-istilor si cea a project managerului. In general sunt analisti care se ocupa de rapoarte si analize.